Mogłoby się wydawać, że jedynie dom zaprojektowany od podstaw będzie spełniał wszystkie wymagania domowników. Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup gotowego projektu. Jest to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści. Pracownia architektoniczna Z500 posiada w swojej bazie ogromną ilość interesujących projektów. Zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Czym różni się dom tradycyjny od nowoczesnego?

Projekty domów są na tyle zróżnicowane, że osoby niedoświadczone mogą czuć się zdezorientowane. W pierwszej kolejności należy określić, czy interesują nas budynki nowoczesne, czy tradycyjne. Domy w modernistycznym stylu to zwykle lofty. Tutaj liczy się przede wszystkim przestrzeń. Warto również zwrócić uwagę na niesztampowe formy. Takie budynki przywołują na myśl styl amerykański.

Domy w stylu tradycyjnym z pewnością są wszystkim świetnie znane. Są one uniwersalne, relatywnie proste i komfortowe w użytkowaniu. Dominują one w polskim budownictwie. Zwykle posiadają one charakterystyczny dwuspadowy dach. Oczywiście wszystko zależy od specyfikacji danego projektu.

Dom murowany czy szkieletowy?

W ofercie biura architektonicznego Z500 znajdziemy zarówno domu murowane, jak i modułowe. Największą popularnością cieszy się pierwszy typ, gdyż ta technologia budowy darzona jest większym zaufaniem. Solidne i odporne na uszkodzenia budynki przetrwają w doskonałym stanie nawet kilkaset lat.

Domy szkieletowe to świetna propozycja dla osób, które pragną zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Są one stawiane z gotowych modułów przygotowywanych w fabryce. Budowa może odbywać się przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.
Przedsiębiorstwo Z500 umożliwia wprowadzenie modyfikacji do gotowych projektów, tak aby były one jeszcze lepiej dopasowane. Poza tym oferuje ono kompleksową realizację inwestycji.